MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Powitanie i życzenia dla Sowardian od Dyrektor Doroty Wosińskiej

Drodzy Sowardianie, Drodzy Soward Rodzice!

Witam Was u progu nowego roku szkolnego. Za Wami wakacje, relaks, odpoczynek, zabawa – przed Wami nowe wyzwania, troski, ale też nowe przygody i radości. Nowe, bo od dziś jesteście Uczniami swojej nowej szkoły. Jedynej i niepowtarzalnej. Jesteście uczniami Akademii. Tak, jak dzieci w Akademii Pana Kleksa, dzieci w Akademii Magii Hogwart. Od dziś jesteście Uczniami Akademii Soward – międzynarodowej, dwujęzycznej szkoły.

Z dumą informuję, że 121 rodziców wyraziło zainteresowanie podjęciem nauki w Soward Academy w roku szkolnym 2021/2022. Z tego grona, z wykorzystaniem najnowszej wiedzy psychologiczno-pedagogicznej i naszego doświadczenia, wybraliśmy Was Podjęliśmy taką decyzję, aby dać Wam pewność pełnej realizacji swoich planów edukacyjnych i dobrego przygotowania do dalszej nauki i do życia w świecie przyszłości. Wszyscy są gotowi realizować wyzwania, które niesie ze sobą nauka w elitarnej międzynarodowej szkole dwujęzycznej, ze skutecznym programem rozwoju dziecka, sukcesami edukacyjnymi i sportowymi na skalę ogólnopolską i międzynarodową.

W Waszej nowej szkole czekają na Was nauczycielki i nauczyciele – co prawda już nie ciocie, nie wujkowie ale równie fajni, równie mili, ciepli i kochani. Zaangażowani i profesjonalni.  Zdeterminowani, aby nauczyć Was wszystkiego, co wiedzą i przygotować Was do życia w świecie przyszłości. Dadzą z siebie 100%, abyście na 100% zdali egzaminy, dostali się do wymarzonego liceum w kraju lub za granicą i byli szczęśliwymi ludźmi. Tak  jak Wasi starsi koledzy i koleżanki, którzy w czerwcu tego roku osiągnęli 99% z egzaminu z języka angielskiego i i znaleźli się w gronie najlepszych absolwentów w Polsce z polskiego i matematyki.

Wasi nauczyciele nauczą Was tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka, kreatywności, uważności, nawiązywania relacji i przedsiębiorczości. Nauczą Was wszystkiego tego, co ważne w szkole, w życiu i przyszłej pracy. I przygotują Was do podejmowania dobrych, najbardziej właściwych dla Was decyzji.

Czeka na Was szkoła z bardzo dobrze przygotowanym programem. Wsparcie międzynarodowych partnerów, bogate doświadczenie akademickie i bardzo dobrze zdiagnozowane potrzeby najmłodszych i ich rodziców daje Waszej szkole możliwość dobrze Was uczyć, rozsądnie wychowywać i mądrze bawić. Stoi za nami siła całej Grupy Soward: Soward Smart Kids, Brainy i kilkanaście szkół w całym kraju, które pracują dla dobra waszej Akademii Soward w Częstochowie.

Czeka na Was nowa, duża, świetnie wyposażona szkoła: Wasza własna, kolorowa klasa  z tablicą multimedialną. Na zewnątrz wielki plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i trampoliną, boiska do piłki nożnej, dwie sale gimnastyczne i nowiutka sala komputerowa. Będziecie ćwiczyć ciało i ducha, uczyć się szlachetnej sportowej rywalizacji i pokonywać swoje ograniczenia.

Wraz z mężem stworzyliśmy Soward Academy z myślą o naszej córce Julii i dla niej. Chcieliśmy, aby uczyła się w międzynarodowej szkole, w międzynarodowym środowisku, korzystając z najlepszych międzynarodowych edukacyjnych wzorców. Była tolerancyjna i otwarta. Wobec wszystkich kultur, każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie, wyznanie, wiek czy cokolwiek innego. Gdyby ta zasada realnie funkcjonowała zawsze i wszędzie, to pierwszego września 1939 roku, dzieci mogłyby, jak zwykle pójść do szkoły.

Zrobiliśmy to. Stworzyliśmy taką szkołę, bo bardzo nam zależało i bardzo chcieliśmy to zrobić. Julka to nasze dziecko. Dbamy o nią, czujemy odpowiedzialność za nią, jesteśmy z niej dumni. Chcemy, by świetnie znała język angielski i by był to jej drugi język, by była odważna i kreatywna, tolerancyjna i otwarta, aby żyła w poczuciu szczęścia i własnej wartości, by była świadoma indywidualnych talentów oraz sensu i celu w życiu. Teraz Soward Academy oddaje do Waszej dyspozycji. Niech Wam dobrze służy. Rośnijcie tutaj na prawdziwych liderów XXI wieku.

Życzę Wam samych sukcesów w nowym roku i w nowej szkole. Niech tutaj spełnią się Wasze marzenia o najlepszej szkole i najlepszych nauczycielkach i nauczycielach.

Dorota Wosińska
DYREKTOR SOWARD ACADEMY
PREZES ZARZĄDU FUNDACJI SOWARD

Skip to content