MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Szymon Całko ze złotym medalem!

Wielkim sukcesem zakończył się start reprezentantów częstochowskiego klubu „Kmicic”. W Mistrzostwach Śląska Młodzików w szpadzie, które odbyły się w Bytomiu, brał udział Szymon Całko – uczeń 6 klasy Akademii Soward.

Szermierze z Częstochowy w turnieju drużynowym sięgnęli po kolejny złoty medal. Prowadzeni do boju przez trenerów Dariusza Radziejewskiego i wspierającego go Andrzeja Zagułę (za sprzęt odpowiadał niezastąpiony Bartłomiej Balsam) reprezentanci WLKS-u w pierwszym meczu bez kłopotu ograli 36:25 BTS Bytom, a następnie w półfinale okazali się minimalnie lepsi (36:35) od Piasta Gliwice, a w finale pokonali Górnika Radlin (36:34).

Co o naszym Sowardianinie pisze prasa?

„W czołowej „szesnastce” zmagań uplasowali się jeszcze, zaledwie 12-letni Szymon Całko (15. miejsce) oraz Jan Nowakowski (16. miejsce). Na 17. pozycji znalazł się Jędrzej Rusin. Nieco dalej, bo 20. był Karol Łuczyński.

W rywalizacji drużynowej, Wojciechowskiego wspierali Jędrzej Rusin (ambitna postawa we wszystkich meczach), Jan Nowakowski (znakomity występ w potyczce z BTS-em Bytom) i Szymon Całko.

Brawo należą się wszystkim zawodnikom, także Szymonowi Całce, który w trudnym momencie finałowej batalii wsparł kolegów, notując bardzo cenną wygraną”.

Zawodnicy „Kmicica” wypadli bardzo dobrze także w turniej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jednocześnie Memoriale Bolesława Miki w Radlinie.

W kategorii młodzików (rocznik 2007-2008) dobre miejsca zajęli: Szymon Całko (21.), Antoni Zakrzewski (23.), a także Jan Nowakowski (33.).