Sprzęt i pomoce dydaktyczne, które zostały zakupione z projektu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości, wykorzystywane były systematycznie na zajęciach edukacyjnych
i świetlicowych.
Już na pierwszych zajęciach z alchemii uczniowie klas młodszych poznawali zasady bezpiecznej pracy na lekcjach alchemii oraz szkło i sprzęt laboratoryjny używany do doświadczeń chemicznych. Uczyli się również korzystać z nowo poznanego sprzętu.
Podczas zajęć wykorzystano szkło i sprzęty zakupione w ramach projektu Laboratoria przyszłości z zestawów: STRUKTURA I WŁAŚCIWOŚCI MATERII ,Zestaw do badania wody, Zestaw do badania powietrza , pęsety ,wagi (jubilerska i laboratoryjna).
Uczniowie klas pierwszych, drugich oraz siódmych sporządzali i rozdzielali mieszaniny na składniki. Wykorzystano : Bagietki, bibuła filtracyjna – Zestaw do badania powietrza, Zestaw do badania wody , Pęsety , z zestawu STRUKTURA I WŁAŚCIWOŚCI MATERII (lupy, opiłki żelaza, różdżki magnetyczne, kulki szklane, piasek akwariowy, żwir akwariowy, kubki, tace) ,Stoły zajęciowe ,taborety .
Uczniowie badali odczyn roztworów różnych substancji używanych na co dzień w domu, jako wskaźnika odczynu użyli wywaru z czerwonej kapusty.
Do precyzyjnej aplikacji wskaźnika uczniowie używali pipet Pasteura [ z zestawów Powietrze oraz STRUKTURA I WŁAŚCIWOŚCI MATERII ]. Uczniowie klas trzecich budowali owocowe i warzywne ogniwa. Do budowy ogniw. Wykonywali pomiary SEM skonstruowanych ogniw. Na zajęciach zostały wykorzystane: Miernik uniwersalny ,wielofunkcyjny przyrząd 5w1 – Zestaw do badania powietrza , Fizyczne stacje doświadczalne – prąd i obwody elektryczne.
Uczniowie klasy ósmej projektowali i przeprowadzali doświadczenia, w wyniku których otrzymywali osady wodorotlenków nierozpuszczalnych w wodzie. Uczniowie korzystali
z fartuchów i okularów ochronnych oraz szkła i sprzętu laboratoryjnego będących elementami zestawów zakupionych w ramach tego projektu.
Uczniowie porównywali gęstość roztworów o różnych stężeniach cukru, ćwiczyli również precyzję i cierpliwość tworząc w probówkach słodką, kolorową tęczę. Na zajęciach wykorzystano pipety i kubeczki z zestawu STRUKTURA I WŁAŚCIWOŚCI MATERII.
Na zdjęciach widać również stoły, szafki zamykane, gablotę zamykaną, szafkę pod zlew oraz taborety zakupione z projektu Laboratoria przyszłości.
Z okazji 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na alchemii uczniowie wykonali doświadczenie „chemiczne jojo”, w którym po zajściu reakcji roztwory ułożyły się w kolorystyce flagi Polski. Na tych zajęciach wykorzystano pipety i kubeczki z zestawu STRUKTURA I WŁAŚCIWOŚCI MATERII.
Na zajęciach Science uczniowie badali w jaki sposób należy połączyć baterię, przewody
i żarówkę, aby w obwodzie płynął prąd i żarówka się zaświeciła. Uczniowie korzystali
z Fizycznych stacji doświadczalnych – prąd i obwody elektryczne .
Uczniowie wykonali doświadczenie samopompujący się balon, z wykorzystaniem octu i sody oczyszczonej. W celu zabezpieczania oczu w czasie pracy z octem uczniowie korzystali z okularów ochronnych, na zajęciach wykorzystano również lejki i balony z zestawu STRUKTURA I WŁAŚCIWOŚCI MATERII.
Uczniowie podczas zajęć konstruowali obwody, a następnie przesyłali sobie wiadomości alfabetem Morse’a. Uczniowie korzystali z Fizycznych stacji doświadczalnych – prąd i obwody elektryczne .
Na zajęciach chemii uczniowie klasy ósmej projektowali i przeprowadzali doświadczenia, w wyniku których otrzymywali osady soli nierozpuszczalnych. Uczniowie korzystali z fartuchów i okularów ochronnych zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości oraz szkła i sprzętu laboratoryjnego będących elementami zestawów zakupionych w ramach tego projektu. Na zajęciach zostały wykorzystane: Zestaw do badania powietrza (woda destylowana, pipety); Zestaw do badania wody (butelki z korkiem, probówki, podstawka do probówek, rękawice ochronne) ,STRUKTURA I WŁAŚCIWOŚCI MATERII -(tace, pipety) .
Uczniowie naszej szkoły na zajęciach Wychowania Fizycznego systematycznie korzystali z głośnika, który świetnie sprawdzał się podczas rozgrzewki.
Nagłośnienie, kolumny głośnikowe, statywy, mikrofony, wzmacniacz równie często były wykorzystywane podczas różnych szkolnych imprez i uroczystości. Były to m.in. przedstawienie jasełkowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, Wieczornica czy Bal Andrzejkowy.
Na zajęciach świetlicowych młodsze dzieci często korzystają z klocków zakupionych
w ramach projektu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości