MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Akademia Rodzica Soward!

Na warsztat wzięliśmy dziś zjawisko przemocy fizycznej i psychicznej w środowisku szkolnym. Naszym przewodnikiem po świecie dziecięcych emocji była Pani Agnieszka Pasztak – Opiłka.

Skąd się bierze przemoc? Jak jej zaradzić? Czym jest mobbing i jak sobie z nim radzić? Jak rozpoznać, że dziecko padło ofiarą prześladowań w środowisku szkolnym? Co powoduje, że jeden staje się katem, a inny ofiarą? Jak pomóc dziecku odrzuconemu? Jak pracować z grupą szkolną? To zaledwie niewielka część zagadnień, które pojawiły się na spotkaniu z Agnieszką Pasztak – Opiłką.

Psycholog z 20. letnim stażem, ogromną wiedzą i równie wielkim doświadczeniem raz po raz udowadniała, że problem agresji w szkole jest zjawiskiem niezwykle złożonym i wielowymiarowym.

Jak jej zaradzić?

Zacząć od siebie!

Musimy być uważni i rozważni. Jeszcze bardziej niż dotychczas.  Musimy umieć znaleźć czas dla naszych pociech. Musimy umieć słuchać i rozmawiać. Tylko tak jesteśmy w stanie zauważyć, gdy dzieje się coś niedobrego. Tylko tak możemy szybko i efektywnie zareagować.

To było bardzo inspirujące spotkanie. Choć niełatwe. Gdy w grę wchodzi krzywda najmłodszych, nigdy nie jest łatwo.

Kolejne spotkanie z cyklu #AkademiaRodzica już niebawem!

Skip to content