MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Laureaci: Zuzia Krawczyńska

#LaureaciSoward  – Zuzia Krawczyńska

Dziś kolejny odcinek naszego cyklu #Laureaci Soward. Wymyśliliśmy go, by podziękować Sowardianom, którzy w ostatnich miesiącach przynieśli nam wiele powodów do dumy. Podziękować i przybliżyć ich samych. Pokazać, jak wspaniałymi młodymi ludźmi są i żeby byli wzorem dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.

Mowa oczywiście o laureatach niezwykle wymagających Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Aby pokazać, jak wielki odnieśli sukces, docenić ich wysiłek i podziękować, postanowiliśmy, że każdy z tej wyjątkowej grupy będzie miał Swój Dzień.

Reprezentację olimpijczyków Soward w tym roku tworzą ósmoklasiści: Maja Kocela, Zuzia Krawczyńska, Julka Wosińska, Grzesiek Bińczyk oraz siódmoklasiści: Michał Rządkowski i Mateusz Szajt. Nasz tegoroczny cykl otworzyła Maja.

Dziś przedstawiamy Zuzię Krawczyńską – Laureatkę konkursu z języka angielskiego. Chcielismy dowiedzieć się jak najwięcej o Zuzi, o tym jaka jest prywatnie, co ją pasjonuje, kim chce być w przyszłości. Dlatego porozmawialiśmy z jej rodzicami, dyrekcją i nauczycielami. Oto Zuzia, dla której całym światem jest Cybuch. Co to? A może kto to? Zapraszamy do lektury.

Zaczniemy od rozwiązania zagadki. Cybuch to pies – ukochany zwierzak Zuzi, często mówi, że to cały jej świat. Ale tak naprawdę to w świecie Zuzi jest miejsce na wiele innych wartościowych spraw. Kocha góry, świetnie jeździ na nartach, uwielbia spotkania z przyjaciółmi. Lubi sushi, jest wegetarianką . Marzy o skoku na bungee.

„Pracowita o artystycznej duszy” – mówi nam o Zuzi pani Dyrektor – „Cudownie śpiewa, nie ma uroczystości szkolnej, w której nie skorzystalibyśmy z jej wsparcia. Można pomyśleć, że ma głowę w chmurach, a jest wręcz przeciwnie. Zaangażowana, pomocna, świetna uczennica.

„Zawojuje świat, jestem pewien, jako wokalistka i profesjonalistka we wszystkim, czym będzie się zajmować” – dodaje Cezary Wosiński. „Życzymy jej tego z całego serca”.

Ewa Kasprzyk – anglistka, która pomagała Zuzi przygotować się do konkursu, podkreśla jej fantastyczną intuicję językową, która bardzo pomaga świetnie opanować język. „Zuzia jest bardzo utalentowaną i pracowitą uczennicą” mówi nam Pani Ewa. „Nauka języków obcych przychodzi jej z duża łatwością i już na etapie szkoły podstawowej posiada bardzo wysoko rozwiniętą intuicję językową. Wyczucie językowe, sumienność, dbałość o szczegóły oraz własna inicjatywa w procesie doskonalenia umiejętności językowych z  pewnością złożyły się na sukces Zuzi” – dodaje dumna z osiągnięć Zuzi nauczycielka.

Rodzice Zuzi, Monika i Piotr mówią – i nic w tym dziwnego – o miłości. Kiedy zapytaliśmy, jaka jest Zuzia w oczach rodziców, w pierwszej kolejności usłyszeliśmy, że kocha ludzi a dobro drugiego człowieka stawia na najwyższym miejscu. Naturalną rzeczą dla niej jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Mama podkreśla, że Zuzia to na co dzień dusza artystki. „Kocha śpiew,  aktorstwo , a w wolnych chwilach gra na pianinie. Ma ogromne szczęście, że na swojej drodze spotkała wspaniałych muzycznych profesjonalistów: trener wokalu pan Dawid i nauczyciel p. Marcin od nauki gry na pianinie”.

Zuzia ma na swoim koncie kilka krajowych i międzynarodowych sukcesów muzycznych i wokalnych. Jej fantastyczne wykonanie „Some day at Christmas” w duecie z Martą Kiepurą można zobaczyć na naszym kanale YouTube.

Lubicie jak występuje? – zapytaliśmy. „Uwielbiamy Zuzię na scenie” dodaje Pani Monika „Przenosi nas wówczas w inny wymiar”.

„Zuzia nam się często traci” mówi tata

Jak to? – pytamy

„Kocha zatracić się, czytając dobrą książkę – wyjaśnia Pan Piotr. Książki fantastyczne czyta namiętnie. Słucha dużo dobrej muzyki, np. Pink Floyd.

„Czy „We don’t need no education” to jej ulubiony fragment?

„Nie” – śmieje się tata „Zuzia ma świadomość, że edukacja jest ważna. Zresztą do nauki nie trzeba jej namawiać”.

„Fascynuje się angielskim” – dodaje mama. „Ma dużą swobodę w posługiwaniu się językiem na scenie i w życiu codziennym. Ogromne podziękowania dla Soward za rozwijanie pasji, wsparcie i pomoc w przygotowaniu i osiąganiu sukcesów”. Pani Moniko, Panie Piotrze to czysta przyjemność rozwijać pasję u takiej mądrej dziewczyny.

Przyjaciele mówią o niej, że ma dużo świetnych pomysłów. Wrażliwa, kreatywna, pomocna i pięknie śpiewa – podkreślają ósmoklasiści.

„Jesteście Państwo dumni z Zuzi?” – pytamy rodziców na zakończenie.

„Jesteśmy bardzo dumni z naszej córki . Zuzia spełniaj marzenia. Otaczaj się wspaniałymi  ludźmi i pięknym światem.  Kochamy Cię”.

My dołączamy się do życzeń.

Zapraszamy jutro o 20:00 do obejrzenia wywiadu z Zuzią przeprowadzonego przez Katarzynę Pelc. Dowiecie się z niej, co było dla niej największa motywacją? Czy jest z siebie dumna? Czy żałuje czasu spędzonego na przygotowaniach? Zuzia opowie o swojej największej pasji. O tym, jak trudny był czas pandemii i czy zachęca koleżanki i kolegów do podjęcia podobnego wyzwania.

Ta dojrzała rozmowa to pierwsza z cyklu ważnych rozmów z naszymi Bohaterami. Za tydzień kolejna z bohaterek. Każda z tych rozmów jest inna, bo i nasi bohaterowie mają inne zdanie, zainteresowania i inspiracje. Niezmiennie łączy ich jedno… niesamowita dojrzałość, mądrość i świadomość.

Gratulujemy wszystkim z całego serca.

#BudujemyKapitałDziecka #SowardQuality #SowardValues #SowardLaureaci

 

Skip to content