MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Up!Festival. Święto kultury i nauki

Tego jeszcze nie było!

Po raz pierwszy w Polsce odbył się festiwal kultury i nauki dla najmłodszych.

Interdyscyplinarny, inspirujący, intrygujący. Pokazujący, że kultura niejedno ma imię. Tutaj teatr współbrzmiał z tańcem, warsztaty literackie ze spotkaniami autorskimi, a nauka przybierała najrozmaitsze postacie.

Ale od początku!

25 maja zainaugurowano Up!Festival! Festival of Culture and Science for Children. Pomysłodawcą i organizatorem  festiwalu jest Polsko – Angielska Szkoła Podstawowa Akademia Soward, która objęła wydarzenie patronatem merytorycznym. Miało być mądrze, było mądrze i zabawnie. W końcu to o rodzinną rozrywkę edukacyjną tutaj chodziło. O udowodnienie, że wiedzą można się bawić. O przekonanie nieprzekonanych, że aktywne spędzanie czasu twarzą w twarz ze sztuką, literaturą, matematyką czy historią może być świetną alternatywą dla nicnierobienia czy w telefonie tkwienia.

Tutaj każdy znalazł coś dla siebie. Były warsztaty architektoniczne – budowle z kartonów, były warsztaty literackie, były spotkania autorskie m.in. z Asią i Kasią Kordaszewskimi, które zwiedzając Europę, biją rekord Polski. Był plenerowy teatr interaktywny Passionis, był i mobilny pokój zabaw od Edu Escape Room. Była strefa ShowUp, w ramach której Sowardianie zabierali nas do świata (pop)kultury, historii, kulinariów.

I jak co roku łączyliśmy przyjemne z pożytecznym, licytując na rzecz częstochowskiego hospicjum.

Było fantastycznie!

Mądrze, z sensem, potrzebnie. 

Dziękujemy naszym Patronom i Partnerom.

Dziękujemy Sowardianom i Ich Rodzicom. Daliście  z siebie wszystko!

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: Galeria UpFestival

Skip to content