MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłość maj 2023 r.

Ze środków programu Laboratoria Przyszłości w maju 2023 r. zakupiono szafę pancerną do pracowni chemicznej, laminarkę, białe szafy do klas 4-8, zestaw „Fizyczne stacje prądu i obwody”, modele atomów i mikrofony.

Laminarka jest wykorzystywana do laminowania pomocy dydaktycznych.  Szafa pancerna została przeznaczone na odczynniki chemiczne w pracowni chemicznej. Do każdej klasy w II etapie edukacyjnym zakupiono szafy dwudrzwiowe  na pomoce dydaktyczne. Mikrofony zostały wykorzystane między innymi podczas organizacji konkursu recytatorskiego pt. Wiosna puka do drzwi”.

Na lekcjach alchemii uczniowie klas 1–3, korzystając z pomocy dydaktycznej Fizyczne stacje prądu i obwodów, omawiali, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi, poznali budowę żarówki i baterii, sprawdzali, kiedy płynie prąd, ustalali możliwe przyczyny, dlaczego żarówka nie świeci, budowali obwody w połączeniu szeregowym i równoległym.

Uczniowie klasy ósmej rozpoczęli swoją przygodę z chemią organiczną. Korzystając z modeli atomów budowali modele cząsteczek węglowodorów i fragmenty polimerów.

#LaboratoriaPrzyszłości##LaboratoriaPrzyszłosci#

Skip to content