MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości kwiecień 2023

Dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości kolejnymi zakupami z otrzymanych środków były: fartuchy do pracowni chemicznej, pęsety, miernik, wagi jubilerskie, okulary i zestaw do badania wody. Zakupione fartuchy laboratoryjne i okulary ochronne  stanowią konieczne środki ochrony osobistej, w którą wyposażeni są uczniowie na lekcjach chemii i alchemii. Dzięki tym zakupom bezpiecznie można było realizować lekcję na temat „ Samopompujący się balon” czyli otrzymywanie dwutlenku węgla w reakcji sody oczyszczonej z octem lub ekstrahować barwniki z jesiennych liści albo realizować temat „Rodzaje reakcji chemicznych”. W czasie realizacji tematu Prawo zachowania masy uczniowie klasy 7 przeprowadzili doświadczenie  sprawdzając wagę substratów i produktów przy użyciu wag zakupionych z projektu Laboratoria Przyszłości.

Zakupione pęsety były od razu wykorzystane w czasie lekcji alchemii, której tematem było “Otrzymywanie i rozdzielanie mieszanin”. Uczniowie mieli za zadanie otrzymać mieszaninę z piasku, drobnych kamyszków, pestek dyni, kulek szklanych oraz soli kuchennej, a następnie zaproponować metody rozdzielenia mieszaniny na składniki. Mogli to zrobić właśnie dzięki pęsetom.

Podczas zajęć science w klasie 6a uczniowie wykorzystywali miernik. Badali nim natężenie światła w różnych pomieszczeniach szkoły.

#LaboratoriaPrzyszłości##LaboratoriaPrzyszłosci#

« z 2 »

Skip to content