MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach Laboratorium Przyszłości luty 2023

W ramach programu Laboratoria Przyszłości z otrzymanego dofinansowania zakupiono drukarkę 3D oraz filamenty niezbędne do drukowania projektów w 3D, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami w zestawie FORBOT- ARDUINO, statyw do aparatu i gimbal.

Przygodę z mikrokontrolerem uczniowie rozpoczęli na lekcjach techniki i informatyki. Można uznać, że mikrokontroler to taki malutki komputerek, który można programować. Jego największą zaletą jest to, że można do niego podłączyć elementy elektroniczne – świecące diody, wyświetlacze, przyciski, małe silniczki i wiele innych. Dzięki temu uczniowie ćwiczyli kreatywne myślenie, majsterkowanie i programowanie.

W Akademii Soward uczniowie klas od trzecich do piątych uczestniczą w dodatkowych edukacyjnych zajęciach technologicznych z projektowania 3D. Wprowadzeni w świat projektowania 3D poznają program, za pomocą którego wykonują projekty zgodnie z ustaloną tematyką zajęć. Umiejętność projektowania 3D pozwala na tworzenie własnych modeli 3D na komputerze, które następnie przy pomocy drukarki 3D mogą stać się czymś rzeczywistym. Efektem ubocznym podczas rozwijania wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności stają się spersonalizowane wydruki 3D, takie jak brelok do kluczy z imieniem lub z logiem szkolnym. Dzięki zakupionym długopisom 3D uczniowie tworzą niezwykłe konstrukcje przestrzenne.

Statyw i gimbal został wykorzystany podczas nagrywania i wykonywania dokumentacji zdjęciowej podczas balu karnawałowego i imprezy walentynkowej.

Skip to content