MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Zakupienie sprzętu w ramach programu Laboratoria Przyszłości I etap 60 %

Szkoła Podstawowa „Akademia Soward” otrzymała 89.100 zł z programu Laboratoria Przyszłości. W okresie od września 2023 do końca kwietnia 2023 zakupiono sprzęt, wyposażenie i pomoce za 60 % przyznanej kwoty czyli za 55231,08 zł.

Szkoła wzbogaciła swoją bazę o  następujący sprzęt: mikroskop i kamera, nagłośnienie, aparat cyfrowy z kartą pamięci, mikrofon, drukarkę 3D, zestaw FORBOT, pęsety, filamenty do drukarki 3D, cynę stację lutowniczę, matę do lutowania, gimbal, preparaty mikroskopowe, statyw fotograficzny, taborety obrotowe, szafę pancerną oraz meble i stoły do pracowni chemicznej. Wyposażono również pracownię chemiczną w miernik, pęsety, wagi, fartuchy ochronne, zestaw do badania wody, zestaw do badania powietrza.

Zakupiony sprzęt i pomoce wykorzystywaną są  podczas lekcji biologii w klasach 5-8, na zajęciach alchemii w klasach 1-3 oraz chemii w klasach 7-8.

Zakupione nagłośnienie, mikrofon, aparat fotograficzny, gimbal,  wykorzystywane jest przy każdej uroczystości  odbywającej się w szkole. Drukarka 3D oraz filamenty  służą uczniom na zajęciach z Programowania w klasach 3-5. Zestaw FORBOT, lutownica, mata, pęsety, cyna uczniowie mogą wykorzystać podczas zajęć z techniki w klasach 4-6.

Skip to content