MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Medal KEN dla naszej Wicedyrektor Oli Łebek-Jurgielewicz. 

Ten medal otrzymują wybitni nauczyciele za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.
Gratulujemy Pani Dyrektor i jesteśmy dumni!
Nauczyciel ma największy wpływ na przyszłość  świata. Tworzy jutro, które zaczyna się dziś –  w głowach i sercach uczniów. Temu musi poświęcić swój cały profesjonalizm i zaangażowanie.

W Sowardzie wiemy, że co jest ważne dla dziecka. To trzy fundamentalne rzeczy, które są kluczowe w dobrych, międzynarodowych szkołach na całym świecie:

  1. profesjonalna znajomość języka angielskiego – traktowanego już nie jako obcy, ale drugi język. Opanowany na poziomie pierwszego, rodzimego języka będzie niezbędny w świecie przyszłości,
  2. wiedza i informacje przedmiotowe, które pozwolą poradzić sobie z wyzwaniami polskiego systemu edukacji opartego na testowaniu.
  3. kompetencje przyszłości. Dobrze rozwinięte umiejętności poznawcze, odporność psychiczna, współpraca, tolerancja, skuteczna komunikacja, zaufanie, relacje i wiele innych kompetencji nazywanych społecznymi.

Wiemy też, co to znaczy dobrze uczyć. Dobry nauczyciel stymuluje proces wytyczania i osiągania celów, wyzwalając w sobie i innych entuzjazm, zdolności i najlepsze cechy charakteru. Dziś dobrze uczyć to pozwolić uczniom wykorzystać ich umiejętności i nawyki ukształtowane przez technologie i mieć wykorzystać je jako potencjał edukacyjny.

Soward to miejsce dla najlepszych nauczycieli lub dobrych, którzy chcą być najlepsi. Tylko taki pomoże nam zrealizować wizję międzynarodowej szkoły: przyjaznej, nowoczesnej, dbającej o to, co ważne dla dziecka. Bo nauczyciel dziś to zupełnie ktoś inny niż jeszcze parę lat temu. Musi mieć wiedzę, to oczywiste, ale tę łatwo przyswoić z różnych dostępnych źródeł. Dziś potrzebna jest mądrość i skuteczność w stymulowania rozwoju uczniów.

Wiemy, że dobry nauczyciel jest jak lider, który odwracając się za siebie widzi tłum, który chce za nim podążać. Żyje w poczuciu własnej wartości, który lubi to, co robi. Dla dobra dziecka pracuje, aby odkryć i odpowiednio wykorzystać jego talenty i pasje. Aby uczynić lepszym jego świat. Wierzy, że Dziecko zasługuje, aby jako świadomy siebie dorosły zajął należne mu miejsce w globalnym świecie, w pełni wykorzystując siłę swojego intelektu, swoją kreatywność, intuicję, talenty i pasje. Wierzy, że Twoje dziecko nosi w sobie mistrzowski potencjał i zasługuje, by zostać mistrzem świata. Swojego świata.

Nauczyciel Soward musi mieć w sobie zaangażowanie i determinację, aby nauczyć Sowardian wszystkiego, co sam wie i przygotować do życia w świecie przyszłości. Dać z siebie 100%, aby  na 100% zdali egzaminy, dostali się do wymarzonego liceum w kraju lub za granicą i ze szczęśliwych dzieci stali się szczęśliwymi dorosłymi. Tak  jak ich starsi koledzy i koleżanki, którzy w czerwcu tego roku osiągnęli 99% z egzaminu z języka angielskiego i znaleźli się w gronie najlepszych absolwentów w Polsce z polskiego i matematyki. I tęsknią za swoją Soward Academy. Wiemy to, bo nam o tym mówią.

 

 

 

 

Skip to content