MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

mgr Aleksandry Łebek-Jurgielewicz

Z naszą szkołą związana jest od kilku lat. Pani wicedyrektor jest wielką podporą dla pani dyrektor Doroty Wosińskiej. Wspiera ją bowiem w sprawowaniu nadzoru pedagogicznego. Obowiązków pani Aleksandrze nie brakuje… Monitoruje awans zawodowy nauczycieli, a także zgodność ich zatrudnienia z posiadanymi kwalifikacjami. Czuwa nad prawidłowym prowadzeniem szkolnej dokumentacji, ale też i realizacją podstawy programowej. Do tego nadzoruje także prowadzoną przez nauczycieli dokumentację przebiegu nauczania. Można liczyć na jej pomoc, organizuje bowiem wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów.

A prywatnie? Ma męża Zbigniewa oraz dwóch dorosłych, samodzielnych już synów – Tomasza
i Macieja.

– Czas wolny, którego zresztą ciągle mi brak, poświęcam na czytanie książek i różne zajęcia rękodzielnicze – decoupage, quilling – wylicza pani Aleksandra.

Ale jej największa pasja kryje się wysoko nad poziomem morza. Wspólnie z panem Zbigniewem mają się czym pochwalić: zdobyli  Koronę Gór Polski czyli 28 najwyższych szczytów naszego kraju oraz Koronę Beskidów Polskich,  czyli 9 najwyższych szczytów w paśmie Beskidów Polski. W planie jest zdobycie Diademu Gór Polski czyli 80 szczytów rozsianych w różnych pasmach górskich w Polsce, z czego blisko połowę już zdobyli.

– Niektórzy  pytają nas: po co wy w te góry tak ciągle jeździcie? Odpowiadamy, że góry uczą pokory, chodzenie po nich daje dużo zadowolenia, ale stwarza też możliwość pokonywania własnych słabości – podkreśla pani Aleksandra.

Do kolejnych wypraw wystarczy ciekawy artykuł, książka, inspiracja, ciekawostka, a małżonkowie już układają plan. Górskie szlaki zazwyczaj pokonywali latem, zima, zawsze należała przede wszystkim do nart.

Górskie wyprawy pani Aleksandra i pan Zbigniew łączą z pasją podróżniczą. – Nasz wspólny czas spędzamy w miejscach, które nas ciekawią zarówno przyrodniczo jak i architektonicznie – dodaje pani Aleksandra.

Skip to content