MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

Ważna informacja od Dyrekcji

Drodzy SowardRodzice,

w związku z zaistniałą sytuacją pragniemy  wyjaśnić kilka kwestii, które dotyczą funkcjonowania szkoły w okresie kwarantanny wprowadzonej na podstawie rozporządzenia  Prezesa Rady Ministrów.

Informujemy, że czas kwarantanny to czas edukacji on – line z Akademią Soward na specjalnie przygotowanej, interaktywnej, multidyscyplinarnej, nowoczesnej i dedykowanej nam platformie edukacyjnej on line ( więcej informacji prześlemy w osobnym mailu).

Nasi nauczyciele są do Państwa dyspozycji. Na platformie znajdują się specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, dzięki którym czas kwarantanny będzie czasem efektywnej nauki pod okiem naszej SowardKadry.

Nadchodzący czas poświęcimy na gruntowne porządki, dezynfekcję Akademii Soward, podnoszenie kwalifikacji kadry (szkolenia internetowe) i tworzenia strategii naszej dydaktyki.

Zadbajmy także o to, aby czas  kwarantanny wykorzystać na budowanie relacji rodzinnych:

by być razem, rozmawiać o tym, co naprawdę ważne, zaopiekować się sobą nawzajem, naszym lękiem i niepokojem, zadbać o poczucie bezpieczeństwa i tak po prostu razem pobyć: porozmawiać, poprzytulać się, pooglądać, pograć w planszówki, poczytać, jeść wspólne śniadania, obiady i kolacje, wyspać się.

Po prostu zwolnić.

 

Wszyscy jesteśmy poddani wielkiej próbie. Wierzymy, że wyjdziemy z niej silniejsi.

 

Jednocześnie, odpowiadając na Państwa pytania, pragniemy wyjaśnić kilka kwestii formalnych.

Niemożność sprawowania funkcji edukacyjno  – wychowawczej spowodowana zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, stanowi  okoliczność,  za którą  organ prowadzący nie ponosi odpowiedzialności. Ponosimy przy tym niezmienne koszty utrzymania jednostki, w tym wynagrodzenia wszystkich zatrudnionych, utrzymanie budynku, remont itp. W związku z tym terminowe wpłaty czesnego to nie tylko obowiązek wynikający z umowy, ale przede wszystkim odpowiedzialność za wspólną przyszłość całej społeczności.

Jesteśmy świadomi i odpowiedzialni: tak za siebie, jak i całą SowardSpołeczność. Troszczymy się o to, co najważniejsze tu i teraz – zdrowie nas wszystkich, odpowiedzialność i współodpowiedzialność  oraz świadomą edukację, która jest fundamentem przyszłości.

Życzymy nam wszystkim spokoju i rozsądku. Bądźmy uważni, ostrożni i rozważni.

Dbajmy o siebie nawzajem, ale nie popadajmy w panikę.

W czasach paniki zarażajmy ludzi spokojem.

Dorota i Czarek Wosińscy

 

 

 

 

Skip to content