MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE

BUDUJEMY KAPITAŁ DZIECKA. GLOBALNIE!

mgr Ewa Kasprzyk

Pani Ewa przyznaje, że jej pierwszymi uczniami były… misie i lalki. To z nimi bawiła się w szkołę. To one odpowiadały na pytania i odrabiały lekcje. – Wybrałam zawód nauczyciela, ponieważ od najmłodszych lat podobało mi się to zajęcie. Przyznam jednak, że potem miałam różne pomysły na przyszłość. Ostatecznie pozostałam wierna mojej pierwszej pasji – zaznacza.

Najważniejszymi jej zdaniem cechami, które powinien mieć dobry nauczyciel, są wyrozumiałość, cierpliwość i wytrwałość. – Nauczyciel powinien z pewnością lubić swoją pracę i to, czego uczy tak, aby móc zarażać tą pasją swoich uczniów – podkreśla nauczycielka języka angielskiego.

Przyznaje, że w tym zawodzie nie brakuje chwil satysfakcji. – Największą dumę przynoszą mi chwile, kiedy widzę, jak uczniowie pojmują i potrafią praktycznie używać tego, czego staram się ich nauczyć. Gdy robią postępy i krok po kroku odnoszą swoje większe lub mniejsze sukcesy. Kiedy są efekty, czuję, że wszystko idzie w dobrym kierunku – zaznacza.

Co zrobić, żeby uczniowie chętniej uczyli się języków obcych? – Aby zainteresować i bardziej zaangażować uczniów na lekcjach, lubię nawiązywać do bieżących realnych sytuacji i wydarzeń na świecie. Staram się też korzystać z narzędzi multimedialnych – wyjaśnia.

Pasją Pani Ewy (oczywiście oprócz zamiłowania do języka angielskiego i kultury Wysp Brytyjskich)  jest aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną na łonie natury oraz ogrodnictwo.

A czy znajdzie się bohater literacki, z którym Ewa Kasprzyk się utożsamia? – Lubię być sobą i nie lubię się porównywać do innych, ale jeśli mam wybrać postać, do której mi blisko, to może to być Sindbad Żeglarz. Przygody Sindbada uwielbiałam bowiem od najmłodszych lat, zawsze byłam ciekawa świata, chciałam podróżować i poznawać odległe zakątki Ziemi,  ale zawsze po każdej podróży z radością wracam jednak do domu. Podobnie jak Sindbad – mówi Pani Ewa.

Skip to content