fbpx

Polsko-Angielska Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa

Tu dzieci rosną!

Czytaj dalej...

Twój Soward

SOWARD ACADEMY

Polsko-Angielska
Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa

Droga Mamo,
Drogi Tato,
Witamy na stronie Polsko-Angielskiej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Akademia Soward. To dla nas zaszczyt gościć Ciebie tutaj.

Jako rodzice 10-cio letniej Julii wiemy, jak ważny jest wybór dobrej szkoły dla dziecka. Placówki o wysokim poziomie (kliknij i zobacz sukcesy Soward), która nauczy języka angielskiego i posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych (zapoznaj się z pełną ofertą zajęć dodatkowych w Soward)Drugiego domu, do którego dzieci chętnie przychodzą i z którego nie chcą wyjść. Bezpiecznej przystani. Miejsca, gdzie nauczycielom chce się pracować i uśmiechać. Taka jest Dwujęzyczna Akademia Soward.

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Akademia Soward to efekt naszych 22 letnich zainteresowań i badań, jako nauczycieli akademickich w dziedzinie edukacji dwujęzycznej w zakresie języka angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej i efektywnego rozwoju potencjału małego człowieka i neurodydaktyki. To jedyne w swoim rodzaju podejście do odkrywania i wspierania talentów, które rozwija i wzmacnia najlepsze strony osobowości każdego dziecka. Wierzymy, że tak się kładzie fundament pod życiowy sukces i otwiera okno na świat nieograniczonych możliwości. To gwarancja łagodnego wejścia w świat wymagań edukacyjnych, ponieważ wiedza i umiejętności, które zdobywają dzieci w szkole podstawowej kładą podwaliny pod ich sukces w przyszłości. To zespół profesjonalnych nauczycieli, o najwyższych kwalifikacjach, zaangażowanych w realizację misji Soward (zobacz, kto będzie uczył Twoje Dziecko).

Spełniamy oczekiwania Dzieci i Rodziców o dobrej, przyjaznej szkole, z innowacyjnym, oryginalnym programem, sukcesami edukacyjnymi i sportowymi na skalę ogólnopolską i międzynarodową. Nasze najważniejsze atuty to:

✔️ wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych (zobacz więcej)
✔️ nauczanie języka angielskiego w oparciu o koncepcję dwujęzyczności (zobacz więcej)
✔️ egzaminy Cambridge w programie nauczania
✔️ wzmacnianie potencjału poznawczego ucznia poprzez najlepszy międzynarodowy program rozwoju Brainy Mindfulness, którego Soward jest właścicielem (zobacz więcej)
✔️ program wzmacniania kompetencji matematycznych ABACUS
✔️ kształcenie charakteru i ciała przez sport (kształcenie i egzaminy we własnym Centrum Sztuk Walki SOWARD)
✔️ własna infrastruktura szkolna na światowym poziomie (zobacz więcej)
✔️ międzynarodowy zespół nauczycieli (zobacz więcej)
✔️ wspie­ra­nie ucznia w roz­wo­ju zgod­nym z je­go ta­len­ta­mi, za­in­te­re­so­wa­nia­mi i moż­li­wo­ścia­mi poprzez tutoring szkolny (zobacz więcej)
✔️ autorskie programy wychowawcze, kluby zainteresowań i programy wolontariatu, kształcące otwartą, tolerancyjną postawę (zobacz więcej),
✔️ bogaty program zajęć pozalekcyjnych (zobacz więcej)
✔️szkoły letnie i półkolonie dla uczniów Soward (zobacz więcej)
✔️stoi za nami siła Grupy Edukacyjnej SOWARD – jej zespół, jej oferta (zobacz więcej)

 

To główne powody tego, że Rodzice zapisują do nas Dzieci na 5 lat naprzód, a główną rekrutację na rok szkolny 2019/2020 zakończyliśmy w maju 2018 roku. Po wakacjach naukę w Akademii Soward rozpocznie blisko 400 uczniów: 280 w trybie stacjonarnym i ponad 100 w elearningowym trybie nauczania domowego dla Dzieci z zagranicy: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Hiszpanii,  Włoch. Rozsławiamy Częstochowę w kraju i za granicą. Jesteśmy dumni, że ufają nam przedstawiciele częstochowskich elit politycznych, kulturalnych i biznesowych.

Staliśmy się ważnym ośrodkiem edukacyjnym, kulturalnym i naukowym, w którym spełniają się marzenia Dzieci o dobrej szkole. Nasi Sowardianie osiągają międzynarodowe i ogólnopolskie sukcesy. Wśród naszych uczniów są zdobywcy 1. miejsc w Polsce i na Śląsku w konkursach prz

edmiotowych pod patronatem MEN. Są też wybitni młodzi sportowcy. Między innymi: mistrzynie Śląska w badmintonie, kadrowiczka w akrobatycznych skokach do wody, mistrz Częstochowy w pływaniu, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim.

Naszymi partnerami naukowymi są: Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Pedagogiczny, Uczelnia Humanitas z Sosnowca, WSB z Dąbrowy Górniczej, Brainy Polska, Brain Child Learning z Indii.

Realizujemy wiele innowacyjnych projektów naukowo-dydaktycznych z zakresu nauczania języka angielskiego, wychowania w dwujęzyczności, neuroedukacji. Planujemy otwarcie specjalności angielski i sport.

Od lat skutecznie współpracujemy z Urzędem Miasta Częstochowy, wspomagając ważne dla społeczności inicjatywy: „Na tropie uprzedzeń”, „Jasne, że Święty Mikołaj”, „Nowy Plecak na Nowy Rok Szkolny”, Częstochowski Finał WOŚP, „One Billion Rising” „Zapal się na Niebiesko dla Autyzmu”, „Aleje Tu się Dzieje”. Jesteśmy organizatorem Up!Festiwalu pod patronatem Prezydenta Miasta – jedynego na Śląsku festiwalu nauki, kultury i literatury dla dzieci.

Promujemy tolerancyjny patriotyzm i szacunek dla małej Ojczyzny poprzez innowacyjne projekty edukacyjne w postaci miejskich happeningów, jak: „Noc Historyczna”, „Wieczornica”, „Dzień Języków Europejskich”

Zainicjowaliśmy innowacyjny projekt „Poznaj Mistrza”, w ramach którego odwiedzili nas: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Profesor Michał Rusinek – wybitny poeta i asystent noblistki, wybitna pedagożka Dorota Zawadzka oraz grono wybitnych sportowców na czele z Andrzejem Gołotą. Cieszą nas ich entuzjastyczne opinie o mieście i częstochowskiej młodzieży. Czujemy, że dokładamy ważny element do wizerunku Częstochowy jako miasta nowoczesnego i przyjaznego mieszkańcom. Również dzięki stałej współpracy z ogólnopolskimi i lokalnymi mediami (TVN, TVP, Gazeta Wyborcza, Radio Zagłębie, Dziecko w Częstochowie, RMF MAXX, Radio Jura).

Jesteśmy ambasadorami częstochowskiej kultury i sportu. W ramach powyższego projektu współpracują  nami: Małgorzata Iżyńska, Anna Jarosik, Sylwia Warmus, Agata i Adam Hutyrowie, Michał Bąkiewicz, Radek Panas.

Realizujemy projekt szkół letnich dla Dzieci z Ukrainy we współpracy ze Związkiem Miast Ukrainy. W tym roku planujemy wakacje dla 100 dzieci z Ukrainy.

Jesteśmy modelową szkołą metody Brainy – pierwszej w Polsce całościowej metody edukacyjnego mindfulness dla dzieci. Właściciele placówek edukacyjnych z całej Polski przyjeżdżają zasięgać naszego doświadczenia i kupują nasze know-how.

Jesteśmy największą w Częstochowie i prawdopodobnie na całym Śląsku niepubliczną szkołą podstawową. Nasi Uczniowie rekrutują się nie tylko z naszego miasta, ale również z Myszkowa, Żarek, Olsztyna, Blachowni, Opatowa, czy Kłobucka, co jest dla nas wielkim powodem do dumy. Są tacy, którzy codziennie poświęcają dwie godziny, aby dojeżdżać do Akademii Soward.

Dwujęzyczność w Akademii Soward to nastawienie na naukę angielskiego języka użytkowego w sposób naturalny, poprzez zabawy, gry i techniki odpowiednie do wieku dziecka. To język praktyczny, pozwalający uczniom od pierwszych chwil komunikować się z innym użytkownikiem. Program skonstruowany jest w taki sposób, że uczeń poznaje teoretyczne aspekty języka na lekcjach i ćwiczy umiejętności praktyczne na kółkach, warsztatach, zajęciach dodatkowych. Tak rozłożony program powoduje, że dziecko uczy się w sposób naturalny, poprzez zabawę i nie odczuwa znużenia, czy przemęczenia językiem. Szkoła tworzy warunki do naturalnego przyswajania języka – tak jak dzieje się to u dzieci w przypadku języka ojczystego. Nie ma potrzeby posyłania go na korepetycje, lekcje dodatkowe. To duża oszczędność czasu i pieniędzy (przeczytaj więcej na temat dwujęzyczności w Soward)

Nauczanie dwujęzyczne – CLIL — to nowoczesna i innowacyjna forma nauczania języka obcego, zdobywająca coraz większe uznanie wśród państw Unii Europejskiej. Nazwa CLIL (Content and Language Integrated Learning) wywodzi się z języka angielskiego i oznacza zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe. CLIL polega na nauczaniu poszczególnych przedmiotów zarówno w języku ojczystym jak i obcym i dążeniu do posługiwania się swobodnie w mowie i piśmie dwoma językami: językiem ojczystym i językiem obcym na takim samym poziomie.

Akademię Soward stworzyliśmy z myślą o Julii. To nasze dziecko. Dbamy o nią, czujemy odpowiedzialność za nią, jesteśmy z niej dumni. Chcemy, by świetnie znała  język angielski, była odważna i kreatywna, żyła w poczuciu szczęścia i własnej wartości, była świadoma indywidualnych talentów oraz sensu i celu w życiu. Teraz do Akademii Soward zapraszamy Wasze dziecko. Zrobimy wszystko, by rosło z nami.

Założyciele: mgr Dorota Wosińska, dr Cezary Wosiński

Doświadczenie i dokonania mgr Doroty Wosińskiej:

Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego. Moją pasją jest wczesnoszkolna edukacja językowa dzieci, szczególnie wykorzystanie inteligencji wielorakich.

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Akademia Soward to moje dziecko i spełnienie moich marzeń zawodowych. W tym miejscu zebrałam całe swoje ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z nauczaniem dzieci języka angielskiego, kształceniem nauczycieli języka, tworzeniem programów do nauki, książek i podręczników. To doświadczenie to suma moich działań, na które składają się m.in. takie funkcje:

 • Ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych w projekcie „Rozwijanie sprawności mówienia”,
 • Dyrektor Metodyczny Centrum Edukacji Lingwistycznej i Lingwistycznej Szkoły Podstawowej,
 • Od lat, jako autorka, współpracuję z NOWĄ ERĄ — wiodącym polskim wydawnictwem edukacyjnym. Jestem autorką:
  • programu nauczania języka angielskiego dla II etapu kształcenia w klasach 4 – 6 szkoły podstawowej Wydawnictwa Nowa Era
  • Przewodnika gramatycznego- Grammar Guide do klasy IV i V szkoły podstawowej Wydawnictwa Nowa Era
  • Diagnozy osiągnięć uczniów dla klasy IV szkoły podstawowej Wydawnictwa Nowa Era
 • Wykładowca na studiach podyplomowych TEFL National University of Ireland, Galway
 • Wykładowca metodyki nauczania języka angielskiego dzieci,
 • Twórca i kierownik projektu „WSL liderem w efektywnym kształceniu nauczycieli”. Jego celem było stworzenie modelowego programu kształcenia nauczycieli języka angielskiego dla dzieci i praktyk nauczycielskich. Owoce tej pracy wykorzystujemy w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Akademia SOWARD.
 • Autorka 12 publikacji naukowych,

Mam męża i dwie córki – Magdę i Julkę. Uwielbiam rower a hobbistycznie zajmuje się aranżacją wnętrz. Marzę o domu na wzgórzu

Doświadczenie i dokonania dr. Cezarego Wosińskiego:

Doktor nauk humanistycznych, specjalność psychopedagogika twórczości, kształcenie twórczych postaw nauczycieli języka angielskiego dzieci.

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Akademia Soward to moje dziecko i spełnienie moich marzeń zawodowych. W tym miejscu zebrałam całe swoje ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem zespołami i usługami z zakresu szkoleń, oświaty i szkolnictwa wyższego w środowisku krajowym i międzynarodowym, które zdobywałem jako kierownik oddziału międzynarodowej firmy, a później prorektor i rektor jednej z uczelni w Częstochowie. Moim atutem jest bardzo dobre rozeznanie w zakresie europejskich programów edukacyjnych i badawczych nakierowanych na edukację,

Wierzę w rozwój. Możliwości oddziaływania człowieka na własny charakter, wolę, ideały są nieograniczone. Staram się nauczyć aikido, żeby to udowodnić. Uwielbiam wolny czas spędzać bawiąc się słowem. Kiedy wena pozwala tworzę rymowane opisy świata i ludzi. Marzę, aby stworzyć serię ilustrowanych wierszy dla dzieci.